Poszukiwani w rękach policjantów – jeden chciał ukryć się w łazience, drugi wpadł, bo wziął się za wycinkę drzewa

0
539

Dwaj poszukiwani mężczyźni w naszym województwie chcieli sprytnie uniknąć kary i próbowali ukryć się przed mundurowymi w zaskakujący sposób. Jeden chciał schować się w łazience, licząc na to, że akurat do tego pomieszczenia policjanci nie zajrzą, a drugi podjął się nielegalnej wycinki drzew nie spodziewając się, że tym samym zwróci na siebie szczególną uwagę funkcjonariuszy. Poszukiwani trafią w końcu tam, gdzie powinni znaleźć się już dawno- w Zakładzie Karnym.

Głuszyccy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Dostali wieczorem informację, że chłopak może przebywać pod swoim dawnym adresem zamieszkania. Przez dłuższy czas lokatorzy nie chcieli otworzyć drzwi funkcjonariuszom. Jednak kiedy mundurowi poinformowali mieszkańców, że ostatecznie wejdą siłowo do mieszkania, wtedy będąca w nim kobieta postanowiła wpuścić policjantów do domu. Okazało się, że mężczyzna ukrył się w łazience. 24-latek myślał, że mundurowi akurat do tego pomieszczenia nie zajrzą. Wbrew temu co myślał, zajrzeli. Głuszyczanin był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych wydanych przez sąd. Ma do odbycia łącznie 2 lata pozbawienia wolności.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy natomiast został powiadomiony o nielegalnej wycince drzewa w jednym z lasów na terenie gminy Sulików. Na miejscu dzielnicowi zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 162 dni więzienia. Dodatkowo mundurowi ujawnili przy mężczyźnie woreczek foliowy z suszem roślinnym. Za nielegalną wycinkę drzewa funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Pieńsk wobec 31-latka sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Za posiadanie narkotyków usłyszał zarzuty tego samego dnia, a następnie trafił do aresztu, gdzie spędzi ponad 5 miesięcy.

Próba sprytnego, w przekonaniu przestępców, ukrycia się przed policjantami w obu przypadkach zakończyła się porażką dla ukrywających się, a sukcesem dla mundurowych. Jeden z mężczyzn schował się w łazience i liczył mocno, że nikt do niej nie zajrzy i go nie znajdzie. Drugi podjął się nielegalnej wycinki drzwi, nie mając pojęcia, że ściągnie tym na siebie poważne kłopoty. Obaj mężczyźni trafili do miejsca, gdzie już dawno powinni się znaleźć czyli do Zakładu Karnego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
KPP w Zgorzelcu