Poseł Robert Obaz interweniuje u Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

0
710

W Jeleniej Górze trwa obecnie remont mostu na Młynówce przy ul. Mostowej. Z ruchu kołowego i pieszego wyłączony jest odcinek o długości około 80 m w ciągu ul. Podwale. Odcinek, na którym trwa obecnie remont jest miejscem o dużym natężeniu ruchu, a wyznaczone objazdy nie spełniają swojej roli, powodując znaczne opóźnienia czasowe oraz generując korki drogowe.

Szczególnym miejscem, w którym dochodzi do takich sytuacji jest skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul. Jana III Sobieskiego, na którym został wydłużony pas do skrętu w lewo kosztem środkowego pasa do jazdy na wprost, który został zamknięty. W wyniku zamknięcia jednego pasa, kierowcy poruszający się zarówno w stronę Szklarskiej Poręby jak i centrum miasta, zmuszeni są do oczekiwania w korku, którego czas sięga często nawet 30 minut.

“W związku z głosami mieszkańców oraz kierowców, którzy są niezadowoleni z takiej organizacji ruchu, wystosowałem do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Pana Jerzego Łużniaka pismo z prośbą o modyfikację zastosowanych rozwiązań, tak aby zmniejszyć natężenie ruchu na tym odcinku.

Jednocześnie chciałbym podziękować Panu Prezydentowi, że na czas trwania remontu mostu na Młynówce wstrzymał się z decyzją o remoncie Alei Wojska Polskiego, która w tym momencie jest alternatywną trasą na wyznaczonego objazdu”– czytamy.

Poniżej znajdziecie pełne pismo: