Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię włamań.

0
645

Na 2 miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany przez policjantów za serię kradzieży z włamaniem. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w listopadzie 2020 roku w warunkach powrotu do przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.


Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w listopadzie 2020 roku dopuścił się w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy” serii przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna 25 listopada 2020 roku w godzinach porannych włamał się do jednej z jeleniogórskich aptek, skąd jego łupem padła gotówka oraz leki. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie 2 włamania do obiektów handlowych, skąd ukradł odzież oraz pieniądze, a także kradzieże z włamaniem do pojazdów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 26 listopada 2020 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska