Policjanci zatrzymali kierowcę, który naruszył zakazy sądowe oraz kierował wbrew decyzjom o cofnięciu mu uprawnień.

0
588

Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może  mężczyźnie, który kierował samochodem wbrew 3 zakazom sądowym i pomimo 3 decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Mężczyzna za złamanie w/wymienionych zakazów był zatrzymany przez policjantów 4 razy.  Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który kierował pojazdem wbrew 3 zakazom sądowym oraz wbrew 3 decyzjom o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.

3 listopada 2020 roku, około godziny 13.40 funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki wyjeżdżając z Komisariatu Policji w Karpaczu zwrócili uwagę na pojazd marki VW. Ich zainteresowanie wzbudził jego stan techniczny, więc zatrzymali kierującego tym autem do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada 3 zakazy sądowe, z których jeden obowiązuje go do 2023 roku, a także kierował pojazdem pomimo 3 decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili również, że mężczyzna za te przestępstwa był zatrzymywany  już 4 razy.

Kierującemu za naruszenie zakazu sądowego oraz kierowanie wbrew decyzjom grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca za te przestępstwa odpowie przed sądem.

podinspektor Edyta Bagrowska