Policja podsumowuje okres Świąt Wielkanocnych

0
612

Tegoroczne Święta Wielkanocne różniły się od tych w latach ubiegłych.Jeleniogórscy policjanci zwracali uwagę na to, jak mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w przestrzeni publicznej, a także prowadzili działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze służbami sanitarnymi systematycznie prowadzą w regionie kontrole w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Sprawdzane są pod tym kątem sklepy, lokale gastronomiczne, a także siłownie, stoki narciarskie, miejsca rekreacyjne i inne, gdzie może dochodzić do naruszeń prawa. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci przypominali, aby wychodzenie z domu ograniczyć do niezbędnego minimum, gdyż spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby. Mimo apeli, funkcjonariusze zmuszeni byli dyscyplinować osoby, które zignorowały zalecenia służb i nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Ponadto w trakcie trwających Świąt policjanci sprawdzali czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu wskazanym do jej odbywania oraz, czy nie potrzebują pomocy.

Oprócz działań związanych z epidemią jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Okres ten w kotlinie jeleniogórskiej minął spokojnie. W tych dniach w naszym regionie doszło do kilku kolizji, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących oraz 2 kierowców podejrzewanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających, 3 kierujących, którzy zlekceważyli zakazy sądowe.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 12 poszukiwanych, celem doprowadzenia ich do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa oraz 5 osób, które posiadały narkotyki.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie mundurowi łącznie obsłużyli ponad 350 interwencji.

podinsp. Edyta Bagrowska