Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowcy „noga z gazu”.

0
526

Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. W związku z opadami śniegu i niskimi temperaturami na drogach jest bardzo ślisko, a w takich warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Uwaga na pieszych!

14 stycznia 2021 roku około godziny 21.25 w Karpaczu na ul. Obrońców Pokoju doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia kierująca pojazdem marki Peugeot, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała na chodnik, gdzie potrąciła prawidłowo idącego 51-letniego pieszego. Poszkodowany odniósł obrażenia i został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Na drogach kotliny jeleniogórskiej doszło do kilku kolizji, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Policja o ostrożność apeluje również do pieszych, którzy powinni uważać przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.

Przypominamy, że w okresie jesienno – zimowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Daje on kierującym podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej zdrowie czy życie.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta, to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska