Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

0
886

40 skontrolowanych pojazdów, 19 przypadków przekroczeń prędkości, jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym to efekt prowadzonej 12 kwietnia 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.

Skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 19 przypadków przekroczenia prędkości, jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h. Ogólnie
funkcjonariusze skontrolowali 40 pojazdów.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska