Pierwsze porozumienia na współfinansowanie Cyklostrady Dolnośląskiej podpisane!
Kontynuujemy rozmowy z samorządowcami na temat Cyklostrady Dolnośląskiej. Za nami cztery spotkania dotyczące współfinansowania tego projektu przez gminy, na terenie których znajdą się poszczególne trasy. Na podpisanie porozumień zdecydowały się już gminy Bogatynia i Wińsko.
Proponowane przez nas porozumienie przewiduje, że prace projektowe dla poszczególnych odcinków Cyklostrady będą po połowie finansowane przez Województwo Dolnośląskie i gminy. Do tej pory rozmowy dotyczyły czterech tras wchodzących w skład Cyklostrady Dolnośląskiej: Trasy Doliny Bobru, Trasy Doliny Baryczy, Trasy Doliny Nysy Łużyckiej i Trasy Miedzianej.
Pierwsze porozumienie podpisała gmina Bogatynia i dotyczyło ono współfinansowania projektu Trasy Doliny Nysy Łużyckiej, która liczy 64 km i przebiegać będzie przez Porajów, Bogatynię, Zgorzelec, Pieńsk i Prędocice. Przez samą Bogatynię przebiega 16 km i to właśnie na ten odcinek zostało podpisane porozumienie.
Na spotkaniu w Przemkowie wsparcie finansowe zadeklarowała gmina Wińsko, podpisując porozumienie w sprawie utworzenia fragmentu Trasy Miedzianej, która liczy 107 km długości i przebiegać będzie przez Przemków, Chocianów, Lubin, Ścinawę, Wąsosz i Wodniki. Gmina Wińsko ma współfinansować odcinek Trasy Miedzianej o długości 19 km.
„Te porozumienia to niezmiernie ważny krok ku powstaniu Cyklostrady Dolnośląskiej, czyli największej inwestycji rowerowej w regionie. Cały projekt mamy nadzieję zrealizować we współpracy z gminami w ciągu najbliższych lat, dlatego dziękuję wszystkim, którzy już postanowili wziąć udział w tworzeniu konkretnych tras – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Bez współpracy samorządów nie będziemy w stanie zrealizować całej inwestycji, zatem dziękuję wójt gminy Wińsko Jolancie Krysowatej-Zielnicy oraz burmistrzowi Bogatyni Wojciechowi Dobrołowiczowi za tę ważną dla mieszkańców deklarację.”
Cyklostrada Dolnośląska to duży system tras rowerowych, które nie tylko pozwolą mieszkańcom regionu na aktywny wypoczynek i bezpieczne uprawianie sportu. Poprawią także dostępność transportową regionu, zintegrują istniejące już drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Projekt oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Łączna długość głównych tras Cyklostrady wyniesie ponad 2 tysiące km.
UMWD
Najchętniej oglądane
-
Karpacz zapełni się Harleyami
04/08/2021 -
Kowarski bieg w pidżamach ma już 2 lata!
11/08/2020
O Nas
W świecie zdominowanym przez ruchome obrazy, umiejętne opowiedzenie historii to klucz do sukcesu. Zrozumienie potrzeb widza, odpowiedni dobór medium oraz kreatywny proces produkcyjny pozwala nam osiągać zamierzone cele.