Oszuści znów próbowali metodą na policjanta wyłudzić pieniądze od seniorów

0
588

Kolejny raz oszuści próbowali wyłudzić pieniądze metodą na policjanta od 7 seniorów z powiatu karkonoskiego. Jednak dzięki ich ostrożności i rozwadze, a także systematycznie przekazywanym przez policjantów informacjom o metodach działania oszustów nie udało im się w ten sposób wzbogacić.

2 lutego 2021 roku, 7 seniorów z terenu powiatu karkonoskiego, otrzymało telefony od oszustów podszywających się pod policjantów. Zostali oni poinformowani o wypadku, w którym uczestniczyły bliskie im osoby. Oszuści domagali się pieniędzy w kwocie od 100 do 300 tysięcy złotych na „załatwienie spraw” związanych z zaistniałym wypadkiem. Na szczęście żadna ze starszych osób nie uwierzyła w opowiadane przez telefon historie i po odłożeniu słuchawki wszyscy powiadomili Policję.

Policja apeluje o nie przekazywanie obcym naszych danych, żadnych pieniędzy, a także o nie wpuszczanie osób nieznanych do mieszkań. O podejrzanie zachowujących się osobach lub telefonach należy niezwłocznie powiadomić policję. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty.

Pamiętajmy ! Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub starają się wyłudzić od nas pieniądze.

podinspektor Edyta Bagrowska