Oszuści metodą na policjanta wyłudzili pieniądze od mieszkanki powiatu karkonoskiego

0
420

Wczoraj kolejny raz kolejny oszuści dzwonili do seniorów i próbowali wyłudzić pieniądze metodą na policjanta. Policja jeleniogórska otrzymała  dwa takiego zgłoszenia. Jedno dotyczyło próby wyłudzenia, a drugie wyłudzenia kilkunastu tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu i nie przekazywanie osobom nieznanym pieniędzy, nawet jeśli podają się za znajomych naszych najbliższych.

3 lutego 2021 roku, jeleniogórska policja otrzymała zgłoszenie w sprawie oszustów podszywających się pod policjantów od dwóch mieszkanek powiatu karkonoskiego. Zostały one poinformowane o wypadku, w którym uczestniczyły bliskie im osoby. Oszuści domagali się pieniędzy w kwocie od 100 do 300 tysięcy złotych na „załatwienie spraw” związanych z zaistniałym wypadkiem.  W jednym przypadku kobieta nie uwierzyła w opowiadane przez telefon historie i po odłożeniu słuchawki powiadomiła Policję, a w drugim pokrzywdzona przekazała oszustom kilkanaście tysięcy złotych. Była to gotówka i biżuteria.

Policja apeluje o nie przekazywanie obcym naszych danych, żadnych pieniędzy, a także o nie wpuszczanie osób nieznanych do mieszkań. O podejrzanie zachowujących się osobach lub telefonach  należy niezwłocznie powiadomić policję. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. 

podinspektor Edyta Bagrowska