Omal nie utonął w wodzie po kolana. Uratowała go funkcjonariuszka straży granicznej

0
654

To się nazywa zacząć dzień dobrym uczynkiem! Wczoraj(11.04) rano funkcjonariuszka Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu po służbie uratowała człowiekowi życie.

Kobieta po zakończonej służbie wyszła z psem na spacer w okolice strumienia płynącego pomiędzy Osiedlem Piastów a szpitalem. Gdy przechodziła koło szpitala zobaczyła z daleka pijanego mężczyznę w krótkich spodenkach T-shircie i bez butów, który po skarpie schodził w kierunku strumienia.

Po chwili gdy wracałam do domu w okolicach gdzie widziałam tego człowieka usłyszałam jakiś głos, później okazało się, że to było wołanie o pomoc. Gdybym go wcześniej nie widziała pewnie nie zwróciła bym na to uwagi, jednak coś mnie tknęło. Zajrzałam w dół, zobaczyłam w strumieniu człowieka, który leży na plecach w wodzie po kolana i usiłuje się unieść, nie daje jednak rady i co chwilę głowa zanurza mu się pod wodę“- relacjonuje funkcjonariuszka.

Mężczyzna był już wyczerpany walką, wołał o pomoc trzymając się gałęzi sterczącej z brzegu i walczył o każdy oddech.

Gdy do niego zeszłam był już siny, nie zdołałam go wyciągnąć z rowu, ale posadziłam go w tej wodzie żeby się nie utopił i zadzwoniłam na nr alarmoy.“- dodaje.

Jako pierwsi na miejsce przyjechali strażacy PSP w Lubaniu którzy po usunięciu krzaków wydobyli 38 latka z wody. Mężczyzna był podtopiony i przemarznięty dlatego wezwano stacjonujący opodal zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało mężczyzna wracał do domu po nocy spędzonej na imprezie z kolegami. Koledzy nad ranem się rozeszli a on po drodze do domu omal nie postradał życia.

eluban.pl