Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Bike Maraton 2020

0
675

Nie udało się dojechać do końca, choć wszyscy byli zdeterminowani, gotowi i świadomi ograniczeń jakie miały obowiązywać na finałowej edycji w Miękini. Ostatni raz udało się w Sobótce, gdzie wyścig przebiegł zgodnie z zasadami “żółtej strefy” i czekał nas jeszcze tylko finał w Miękini, rozegrany na podobnych zasadach. Podjęto jednak decyzję o odwołaniu imprezy i dotyczyła ona nie tylko Bike Maratonu, ale również cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego finał miał się również odbyć w Miękini, dzień po Bike Maratonie.

Przy wszystkich dziewięciu edycjach Bike Maratonu, do klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom minimum cztery starty, a do końcowej punktacji wpadało sześć najlepszych wyników.Przy ośmiu edycjach, które dało się uratować, zdecydowano o utrzymaniu sześciu najlepszych startów, ale obniżono minimalny próg, który dawał wstęp do „generalki” – z czterech do trzech startów.

Zaplanowano również uroczystą dekorację zwycięzców tej klasyfikacji – odbędzie się ona podczas inauguracji sezonu 2021, oczywiście w Miękini, w której nie dane było się w tym roku ścigać.

Klasyfikację generalną PRO Bike Maraton na dystansie GIGA wygrywa więc w tym sezonie Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Brązowy medalista tegorocznych MP XCM Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) jest drugi, a Wojciech Halejak (również JBG2 Cryospace) trzeci.Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) odnosi zwycięstwo w klasyfikacji PRO BM kobiet, wyprzedzając Aleksandrę Andrzejewską i Marlenę Droździok (KM Sport Team).

Ponadto – na wszystkich dystansach (GIGA, MEGA, CLASSIC, FUN) – znamy już rozstrzygnięcia  w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych, których łącznie jest aż 47. Do tego mamy 5 klasyfikacji drużynowych. „Drużynówkę” open wygrywa CST 7r MTB Team.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 można znaleźć tu: 

Mimo wszystko, było się gdzie ścigać w tym roku, a mijający sezon zapamiętamy na długo. Różnorodność tras, sporo niespodzianek, nowe lokalizacje, nowe oblicza starych tras – to wszystko wizytówki tego trudnego sezonu. W sztabie organizacyjnym Bike Maratonu nadszedł czas na podsumowania, ale powoli już kreślą się plany na przyszłość i kolejny rok.

Dużo zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na trasach Bike Maratonu 2021!

źródło : Bike Maraton