Nowy punkt pobrań osocza w Jeleniej Górze

0
751

Już od wtorku 8 grudnia mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, mogą oddawać osocze w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym w Jeleniej Górze – zamiejscowym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Punkt zlokalizowany jest w budynku głównym szpitala. Aby oddać osocze należy skontaktować się z RCKiK w Wałbrzychu pod nr tel. 74 664 63 19 w godzinach 7:00 – 14:00 lub przez adres mailowy ozdrowieniec@rckik.walbrzych.pl.

W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. Następnie po wstępnym wywiadzie telefonicznym zostanie wyznaczony dogodny termin pobrania osocza w punkcie na terenie szpitala w Jeleniej Górze. Osocze można oddawać w każdy wtorek i czwartek.

– Odpowiadając na liczne pytania i prośby mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej uruchomiliśmy Punkt Pobrań osocza od ozdrowieńców w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym w Jeleniej Górze. Do tej pory, aby oddać osocze mieszkańcy musieli jechać do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które znajduję się w Wałbrzychu. Od wczoraj już nie jest to konieczne – informuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dzięki osoczu pacjenci szybciej wracają do zdrowia. Dawcy są niezbędni w obecnej sytuacji, dlatego gorąco zachęcamy do oddawania cennego osocza – mówi Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Pamiętajmy, aby podczas wywiadu telefonicznego z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, poinformować o wszystkich schorzeniach i przyjmowanych lekach – również suplementach diety. 
Najchętniej oglądane