MPGK- Przez całą noc pługi przejechały ulicami Jeleniej Góry ponad 700 km

0
538

Cały sprzęt MPGK i ponad 60 osób bierze udział w utrzymaniu ulic i podlegających firmie chodników. Samochody pracują nieprzerwanie od niedzieli, przejścia dla pieszych – zwłaszcza w pobliżu szkół podstawowych – odśnieżane są od godz. 4.00.

Od godz. 20.00 w niedzielę do dzisiejszego rana pługi MPGK przejechały ulicami Jeleniej Góry ponad 700 km. Na ulice wysypywały solankę, odgarniały śnieżne zwały od Maciejowej do Jagniątkowa. Do tego ostatniego dojeżdżały co prawda autobusy MZK, ale przez pewien czas nie mogły kontynuować jazdy przez Michałowice. Droga w tej wsi w gminie Piechowice, nie była przejezdna (nie odśnieża jej MPGK). Udało się ja udrożnić dopiero rano. Pozostałe autobusy komunikacji miejskiej kursowały normalnie – nawet te, które dojeżdżają do miejscowości górskich.

Pracownicy MPGK mają do swojej dyspozycji: 9 piaskarko – solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, 7 ciągników opłużonych wyposażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby. Firma odśnieża 255 km dróg i ulic. Są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania i piątą kategorię – chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, Al.Solidarności, Jana Pawła II czy ul. Wolności. Tam firma działa najpierw. Na końcu znajdują się uliczki boczne – osiedlowe.

Pracownicy MPGK proszą jeleniogórzan o to, by nie zastawiali samochodami uliczek wąskich – zwłaszcza osiedlowych. Uniemożliwia to ich odśnieżanie.

MPGK