Jeleniogórska policja kontroluje stoki i obiekty wypoczynkowe w Karpaczu.

0
504

Jeleniogórscy policjanci wraz ze służbami sanitarnymi kontrolowali stoki i obiekty wypoczynkowe w Karpaczu pod kątem przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Pomimo tego, że tegoroczne ferie zimowe w związku z epidemią Covid-19 są inne  niż w latach ubiegłych, to w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie nie brakuje rodziców z dziećmi, którzy korzystają z wypoczynku w górach. W związku z tym policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu  sprawdzali  na stokach oraz w obiektach wypoczynkowych czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa epidemicznego.  

Ferie zimowe już się rozpoczęły, pomimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie pojawili się turyści, którzy korzystają z uroków zimy. W związku z tym, 7 stycznia 2021 policjanci, ale także przedstawiciele jeleniogórskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej kontrolowali stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające ze stoków, przez właścicieli obiektów hotelarskich i rekreacyjnych.

Na stokach i w górach nie brakowało miłośników białego szaleństwa. Dlatego apelujemy do rodziców i opiekunów, aby przypominali dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych, które dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji ratującej życie lub zdrowie, a także przypominali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą” oraz o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, takie kontrole będą realizowane przez cały sezon. Mamy nadzieję, że pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią ferie bedą bezpiecznie i spokojne.

podinspektor Edyta Bagrowska