Jelenia Góra została partnerem akcji POMOCtu.

0
677

Miasto Jelenia Góra zostało partnerem akcji POMOCtu. Jest to aplikacja, która kojarzy osoby potrzebujące pomocy z tymi, które tę pomoc oferują.

Jesteś w domu w izolacji i potrzebujesz pomocy, np. w zakupach spożywczych, realizacji recepty, czy kupieniu karmy dla zwierząt?A może jesteś tym, który chce pomóc osobom potrzebującym pomocy?Aplikacja POMOCtu łączy osoby potrzebujące pomocy z tymi, które chcą pomóc w ramach lokalnej społeczności.

Aplikację można wgrać na smartfony, działa też w przeglądarce internetowej. Powstała w ramach społecznego zaangażowania firmy SayEnergy. Jest prosta w obsłudze, nie wymaga logowania ani zakładania konta. Jest darmowa i nie zawiera reklam.

Wystarczy kilka kroków, aby zgłosić potrzebę pomocy. Wchodząc należy wybrać opcję „potrzebuję pomocy”, następnie wskazać kategorię tej pomocy. Potem trzeba podać lokalizację (miasto). W kolejnym kroku użytkownik musi uzupełnić podstawowe informacje i wysłać prośbę o pomoc. Gdy zgłosi się osoba, odpowiadająca na to ogłoszenie, użytkownik otrzyma powiadomienie.

Analogicznie jest z tymi, którzy pomoc oferują. Muszą oni wybrać opcję „chcę pomóc”, potem określają lokalizację, w której się znajdują i wybierają konkretną ofertę spośród tych, które się wyświetlą. Muszą podać swój numer telefonu i potwierdzić chęć pomocy.

Aplikacja dopiero startuje, ale może stać się przydatnym narzędziem do udzielania pomocy bez pośredników.

https://pomoctu.pl/pl