Jakie problemy zgłosili mieszkańcy regionu jeleniogórskiego na KMZB w lutym 2023 roku

0
263

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od października 2016 roku. Wiele można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. W lutym 2023 roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 104 zgłoszenia dotyczące naruszeń ładu i porządku publicznego.

Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują.

Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. W lutym br. jeleniogórscy policjanci odczytali ogółem 104 zdarzenia, wskazane przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji.

Spośród nich najwięcej dotyczyło:

  • przekraczania dozwolonej prędkości -41
  • nieprawidłowego parkowania – 22
  • niewłaściwej infrastruktury drogowej – 10

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

podinspektor Edyta Bagrowska