Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Jeleniej Górze.

0
960

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace przy budowie Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Jeleniej Górze.Inwestycja ta w całości zrealizowana została ze środków miasta w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla ma być miejscem, w którym dzieci i młodzież będą mogli zobaczyć, z jakimi zagrożeniami pożarowymi mogą się spotkać w domu, mieszkaniu, lesie, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla, gaśnica, jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego zadymieniem.

Głównym elementem centrum jest Strefa Bezpieczeństwa, w ramach której zaaranżowane zostały m.in. mieszkanie z łazienką i aneksem kuchennym, a w nim spalone żelazko, garnek z gorącym olejem, piekarnik. Wszystko, aby dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak niebezpieczny jest ogień i do czego może doprowadzić chwila nieuwagi.

Na oficjalne otwarcie poczekamy na lepsze czasy…- w pierwszych miesiącach 2021 roku.Póki co centrum możemy zwiedzić tylko poprzez galerie zdjęć.

źródło Facebook Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jelenia Góra