Informacje z Karkonoszy w nowej telewizji naziemnej

0
330927

Od niedawna na obszarze między innymi Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubina czy Legnicy oglądać można za pośrednictwem MUX L1 telewizję Echo 24. Stacja jest już dostępna w Naziemnej Telewizji Cyfrowej na kanale 38 MUX-L1 .

– Nasza obecność w Kotlinie Jeleniogórskiej, Bolesławcu, Legnicy, Lubinie i wielu innych miejscowościach jest niezwykle istotna. Naszym celem jest poszerzenie zasięgu, ale również realizacja materiałów na tym terenie. Od dłuższego czasu czekaliśmy na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na podstawie której spółka MWE Teleport mogła uruchomić lokalny multipleks, na tak ważnym terenie Dolnego Śląska. Stajemy się telewizją regionalną. Planujemy współpracę z lokalnymi samorządami, zajmiemy się sprawami mieszkańców, pokażemy najważniejsze atrakcje bardzo interesującej części naszego województwa – komentuje Tomasz Nykiel – wiceprezes zarządu Telewizji Echo24.

MUX-L1 jest nadawany z Łysej Góry koło Dziwiszowa, obecnie z mocą ERP 2 kW. Docelowo moc ma zostać podniesiona do 10 kW ERP.