Długo wyczekiwany wyścig, czyli Szosowy Klasyk Miękinia

0
721

Wreszcie ściganie na szosie w Gminie Miękinie i kolejny Kolarski Weekend, bo dzień wcześniej, 28 sierpnia, przyjeżdża do Miękini Bike Maraton.

Kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk odbędzie się więc w niedzielę, 29 sierpnia, a uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – PRO (101 km) i FUN (50 km). Wyścig odbędzie się na rundach, przy zamkniętym ruchu kołowym. Kolarze ruszą z Miękini w kierunku Mrozowa, dojadą do Wojnowic i Wilkostowa, a potem przez Białków, Księginice, Głoskę, Lubiatów i Zabór Mały i Wielki oraz Klękę wrócą do Miękini. Tylko teoretycznie trasa wyścigu jest płaska, bo na dystansie PRO uzbiera się ponad 500 m przewyższenia, co na tak długim dystansie może dać się kolarzom we znaki.

Cykl PKO Ubezpieczenia powoli i szczęśliwie zbliża się do edycji finałowej i wyścig w Miękini może mieć decydujące znaczenie jeśli chodzi o sytuację w klasyfikacji generalnej. 12 września mamy jeszcze zawody w Świdnicy, a potem już tylko edycja finałowa, czyli Runda Spadających Liści w Sobótce 10 października. Po ostatniej indywidualnej jeździe na czas w Kowarach żegnamy się z górami i wracamy do długich dolnośląskich turów.

Baza wyścigu znajdować się będzie będzie w Miękini, na stadionie przy ul. Sportowej . Biuro zawodów działać będzie po zakończeniu Bike Maratonu, w sobotę od godz. 17:00 do 20:00. W dniu wyścigu od 8:00 d0 10:30.

Więcej szczegółów i informacji można znaleźć na https://szosowyklasyk.pl i https://viadolnyslask.pl

W ramach tej edycji PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk i wyścigu Szosowy Klasyk Miękinia odbędzie się również IX Ogólnopolski Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór – Memoriał Kornela Morawieckiego. Tu rywalizacja toczyć się będzie na dystansie FUN (Mistrzostwa Polski Policjantów i Strażaków) oraz na dystansie jednego okrążenia (25 km)
dla Młodzików i Żaków.

Kolarski Weekend w Gminie Miękinia już w najbliższą sobotę i niedzielę.