Biegniemy pod Karkonoszami. Półmaraton Jeleniogórski już 13 czerwca

0
609

To co rok temu było się niemożliwe, a w tym roku stanęło pod sporym znakiem zapytania, właśnie do nas wraca i daje nadzieję na powrót do normalności – również tej sportowej i biegowej. IX Półmaraton Jeleniogórski był już kilka razy przekładany, a kiedy wydawało się, że tegoroczny majowy termin jest niezagrożony i pewny, wiosenny lockdown znów przesunął datę biegu. Ale to już przeszłość, bo w najbliższą niedzielę, 13 czerwca, w końcu wrócimy do biegania z widokiem na Karkonosze!

Na liście startowej półmaratonu i Jeleniogórskiej Dziesiątki miejsca jeszcze są, ale niższa opłata startowa obowiązuje tylko do 11 czerwca. Potem wciąż będzie się można zapisać, korzystając z takiej możliwości w biurze zawodów na Placu Piastowskim (Jelenia Góra – Cieplice Zdrój). W sobotę biuro będzie czynne od 17:00 d0 20:00. W dniu biegu również będzie taka możliwość, chyba że osiągniemy limit startujących, obliczony na 1000 osób, a do tego coraz bliżej…

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00. Dziesiątka pobiegnie 15 minut później. Start – jak zawsze z pięknego i urokliwego Placu Piastowskiego w Cieplicach. Meta – oczywiście również. Dekoracje zwycięzców „dychy” zaplanowane są na godz. 12:00, a półmaratonu na 12:30. Na mecie na wszystkich czekają pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Biuro zawodów drukować będzie również pamiątkowe dyplomy dla wszystkich chętnych.

Niewątpliwym atutem jeleniogórskiej „dychy” i „połówki” są widoki i, jeszcze raz – widoki! To prawdziwy „bieg z widokiem na góry”. Panorama Karkonoszy towarzyszy nam cały czas i czyni jeleniogórską trasę jeszcze bardziej ciekawą i malowniczą. Przypomnijmy, że bieg poprowadzony jest na jednej pętli, gdzie za każdym zakrętem i na końcu każdego podbiegu kryje się coś nowego i ciekawego. Najpierw biegniemy przez Cieplice i Sobieszów, opuszczamy Jelenią Górę i u stóp zamku Chojnik biegniemy do Podgórzyna. Stąd „dycha” wraca do mety, a półmaraton biegnie dalej – przez Marczyce, koło zbiornika wodnego w Sosnówce, do Staniszowa i mety. Finisz szeroką aleją cieplickiego Parku Zdrojowego sam w sobie jest niezapomnianym przeżyciem i jednym z bardziej widowiskowych elementów tych zawodów.

Rywalizacja będzie się toczyć w klasyfikacji open na obu dystansach, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacji drużynowej. Jak zawsze – mamy też odrębną klasyfikację dla rodziców biegających z wózkami.

Ten bieg już nam nie ucieknie – startujemy 13 czerwca!

Organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego zapraszają również na cykl biegów górskich o Puchar Sudetów – Super Bieg i na bieg ultra przez Góry Sowie – Ultra Sowę. W listopadzie – tradycyjnie – na jeleniogórski Bieg Niepodległości.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6038
Więcej na https://jelenia.superbieg.pl i https://superbieg.pl