Aresztowany za dwa rozboje

0
928

Na 3 miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o 2 rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tych zdarzeń doszło 5 i 7 marca br. w Jeleniej Górze. W obu przypadkach mężczyzna był zamaskowany i przedmiotem przypominającym broń zastraszył pokrzywdzonych, a następnie zażądał pieniędzy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Komisariatu I Policji ustalili, a następnie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o dwa rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tych zdarzeń doszło w Jeleniej Górze 5 marca br. w jednym z dyskontów spożywczych i 7 marca br. na jednej ze stacji paliw. W obu przypadkach mężczyzna był zamaskowany, pokrzywdzonych zastraszył przedmiotem przypominającym broń, a następnie zażądał wydania gotówki. Łącznie jego łupem padło około 3500 złotych.

Powiadomieni o napadach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która się ich dopuściła. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i 9 marca br. zatrzymali 36-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Został on doprowadzony do Prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty, a następnie do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, który to na wniosek prokuratora 10 marca br. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska