Akcja GOPR Karkonosze

0
493

Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwały działania ratownicze w rejonie Spalonej Strażnicy. Grupa dziesięciu osób wezwała pomocy, ponieważ w trudnych warunkach nie byli w stanie samodzielnie zejść z zaśnieżonych gór.

Z uwagi na głębokie zaspy świeżego śniegu dotarcie i ewakuacja ratowanych wymagała zaangażowania kilku zespołów ratowniczych, niestety nie obyło się bez odkopywania zakopanego w śniegu sprzętu.

“W obecnych warunkach każdy wyjazd wysoko góry jest dla nas dużym wyzwaniem, dotarcie do poszkodowanych jest niekiedy bardzo czasochłonne.” – informuje GOPR Karkonosze.

“Codziennie na naszej stronie www.gopr.org publikujemy komunikaty pogodowe i o stanie szlaków, przed wyjściem w góry warto się z nimi zapoznać. Znajdziecie tam też informacje o zamkniętych zimą odcinkach szlaków.” – dodaje.

Przypominamy, aby mierzyć swoje zamiary na siły i dostosować trasę zimowych wycieczek do swoich możliwości. Poruszanie się, nawet po często uczęszczanych szlakach wymaga obecnie dobrego przygotowania kondycyjnego i sprzętowego.

źródło GOPR Karkonosze