Złodziej samochodów zatrzymany

0
467

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu marki Ford. Do przestępstwa doszło 24 kwietnia br. w Jeleniej Górze. Auto zostało odzyskane. Mężczyzna ma na koncie również kradzież z
włamaniem do innego pojazdu. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 46-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 24 kwietnia br. ukradł pojazd marki Ford, który zaparkowany był na jednej z ulic w centrum miasta. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że podejrzany 14 kwietnia br. włamał się w Jeleniej Górze do pojazdu marki Peugeot, skąd jego łupem padły akumulatory.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pojazdu. Okazał się nim 46-letni mężczyzna. Został on zatrzymany 27 kwietnia br. w miejscu swojego zamieszkania. W trakcie czynności policjanci odnaleźli skradziony pojazd w jednej z miejscowości gminy Stara Kamienica.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Okazało się, że mężczyzna z przestępczości samochodowej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów. Funkcjonariusze ustalają kolejnych pokrzywdzonych. 46-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska