Zmiana organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego

0
865

Już od czwartku (10 grudnia) częściowo wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie Alei Wojska Polskiego z ul. Nowowiejską.Zamknięty będzie wjazd na Al. Wojska Polskiego od ulicy Nowowiejskiej. Ma to związek z kolejną fazą prac na remontowanej Alei Wojska Polskiego.

Zostanie wprowadzony dodatkowy objazd dla pojazdów jadących od ul. Sudeckiej i ul. Nowowiejskiej w kierunku Zabobrza i do dworca PKP. Objazd polegać będzie na skierowaniu ruchu pojazdów z ulicy Nowowiejskiej w ulicę Bartka Zwycięzcy i dalej do ul. Kochanowskiego i do skrzyżowania z ul. 1 Maja.

Ulica Bartka Zwycięzcy pozostanie drogą dwukierunkową, natomiast Al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Klonowica do 1 Maja czasowo pozostanie drogą jednokierunkową (kierunek do skrzyżowania z ul. 1 Maja) z możliwością dojazdu do sklepu Netto.

Ponadto na czas objazdu zmieni się lokalizacja przystanku autobusowego dla kursów w kierunku Osiedla Zabobrze. Przystanek z Al. Wojska Polskiego na wysokości budynku nr 4 zostanie przeniesiony na ul. Bartka Zwycięzcy (przy budynku nr 3).

Jak poinformował nas przedstawiciel wykonawcy robót, Firmy „KAMA”, zamknięcie skrzyżowania ul. Nowowiejskiej z Al. Wojska Polskiego i związany z tym omawiany objazd ma być wprowadzony od czwartku (10 grudnia) i trwać przez maksymalnie 5 dni.Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie prosimy kierowców o przestrzeganie wprowadzonego oznakowania drogowego dla przedmiotowej czasowej organizacji ruchu.” – pisze na swoim Facebooku Miasto Jelenia Góra.

Na pozostałych remontowanych odcinkach Alei Wojska Polskiego wprowadzona czasowa organizacja ruchu nadal będzie obowiązywać.

źródło Facebook Miasto Jelenia Góra