Wracaja codzienne pociągi do Gdyni i weekendowe do Zielonej Góry

0
1368

Od 12 grudnia powrócą bezpośrednie połączenia kolejowe z Jeleniej Góry do Zielonej Góry. Będą to dwie pary połączeń kursujących w każdą sobotę, niedzielę i święta.

REGIO WINNICA i REGIO ŚMIELEC odjadą ze stolicy Karkonoszy do Zielonej Góry po godzinie 10 i po godzinie 18. Trzeba dodać również, że pierwszy kurs od strony Zielonej Góry będzie skomunikowany na stacji Jelenia Góra z pociągiem KD SZKLARKA do Szklarskiej Poręby Górnej. Analogicznie w odwrotną stronę pociąg KD SZRENICA będzie skomunikowany na stacji Jelenia Góra z wieczornym REGIO do Zielonej Góry. 

Połączenia te zaczną kursować od 12 grudnia zgodnie z wejściem w życie rozkładu jazdy 2021/22. 

Również tego samego dnia ponownie, tym razem codziennie będzie można dostać się pociągami spółki PKP INTERCITY z Jeleniej Góry do Bydgoszczy, czy Trójmiasta. W obecnym rozkładzie okrojono im terminy kursowania do ferii i wakacji. 

“Dzięki interwencji naszej i jeleniogórskich posłów, a szczególnie Poseł Izabeli Mrzygłockiej od grudnia nad morze znów będzie można podróżować codziennie”– pisze Prezes Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Grzegorz Oleś.

Po 15:00 w stronę Gdyni wyruszy zestawiony z nowych wagonów IC POMORZANIN a koło 22:00 TLK ROZEWIE. Ten ostatni będzie również prowadził wagony do Warszawy, jako TLK KARKONOSZE.

Oprócz wyżej wymienionych PKP INTERCITY nadal będzie uruchamiało pociągi:

  • IC MEHOFFER z Jeleniej Góry do Przemyśla p. Wrocław, Opole, Częstochowę, Kraków, Tarnów, Rzeszów;
  • TLK ORZESZKOWA Jelenia Góra- Warszawa p. Wrocław, Opole, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Koluszki;
  • TLK SUDETY Jelenia Góra- Kraków p. Świdnicę, Nysę, Gliwice, Katowice;
  • IC ŚNIEŻKA Szklarska Poręba- Warszawa Wschodnia p. Wrocław, Opole, Częstochowę (kursuje w soboty, niedziele i święta).