Policja ostrzega! Pod legendą sprzedaży pościeli okradły seniorkę

0
1092

16 lutego 2022 roku, około godziny 14.00 do mieszkania 75-letniej jeleniogórzanki zapukały dwie kobiety, które oferowały do sprzedaży pościel. Pokrzywdzona wpuściła je do środka, a następnie kobiety zagadując ją, wykorzystały jej nieuwagę i ukradły 8000 zł, po czym zniknęły.

Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z Policją na numer alarmowy 112.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego
zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego
połączenia.

podinsp. Edyta Bagrowska