Wernisaż wystawy fotografii ,,Tropami Historii “

0
614

Już w najbliższą środę 10 listopada br. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej “Tropami Historii”.

Projekt Tropami historii – łączy w sobie dwa główne kierunki: artystyczny i edukacyjny. Poprzez kreowanie obrazów fotograficznych inspirowanych realnym wyglądem Jeleniej Góry chcemy pokazać ludzi, miejsca i zdarzenia oznaczone historią. Ich znaczenie dla ciągłości kulturowej i tożsamości miasta. Łącząc zainteresowanie fotografią młodych i starszych osób z chęcią odkrywania rzeczy mało znanych lub wręcz zapomnianych odwołujemy się do ludzkiej ciekawości i potrzeby dokumentowania.

Uczestnicy projektu pod kierunkiem liderów – fotografów, skupionych w Jeleniogórskiej Strefie Fotografii, eksplorowali podczas wycieczek fascynujące ślady przeszłości Jeleniej Góry wpisane w budowle, rzeźby, obiekty artystyczne i użytkowe, wiadukty, mosty. działalność wielkich osobowości, których dokonania można oglądać do dzisiaj w przestrzeni miasta. Następnie uwieczniali takie właśnie miejsca. Ich dzisiejszy ogląd w konfrontacji z wiedzą historyczną, który poruszył ich wyobraźnię i wzbudził zainteresowanie. Efekty tych wycieczek pokazane zostaną na wystawie, towarzyszyć jej będzie katalog z fotografiami wykonanymi przez uczestników wycieczek oraz tekstami Justyny Wierzchuckiej i Jacka Jaśko.

Projekt dofinansowany został przez Miasto Jelenia Góra.