Walentynkowe Nocne Zwiedzanie z Sokolnikiem

0
510

Nocny spacer do Zamku we Wleniu to wyjątkowa wędrówka po najstarszym murowanym zamku na Śląsku. Przy blasku pochodni majestatyczne mury, pozostałości komnat i zakamarki warowni stają się jeszcze bardziej niezwykłe.

To wyjątkowe zwiedzanie odbędzie się już 12 lutego o 17:30. “Spotkamy się przy kościele św. Jadwigi Śląskiej w Łupkach k. Wlenia ( https://goo.gl/maps/J8bbbGju6iNy4CLf6 ), gdzie rozpoczniemy naszą przygodę“.

Naszą przygodę zaczniemy od zwiedzania podzamkowego kościółka św. Jadwigi i opowieści o jego historii! Normalnie kościółek nie jest dostępny dla zwiedzających – zatem to wyjątkowa okazja do poznania jego dziejów!
Następnie udamy się na zamek, gdzie naszą wizytę rozpoczniemy od zwiedzania wleńskiej warowni. Na czas tej przygody każdy dorosły uczestnik otrzyma pochodnię, z którą – słuchając opowieści przewodnika – będzie mógł poznawać zamkowe historie i legendy!

Po zwiedzeniu zamku na wszystkich zdobywców czekać będzie gość honorowy tego wydarzenia – sokolnik z żywymi sowami. Podczas spotkania usłyszycie wiele ciekawostek na temat tych nocnych łowców. Na koniec każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z sową.”

Zapisy: https://docs.google.com/…/1fglqWv11v4rI6Ic3W8SX…/edit…

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/1138238306942678/?ref=newsfeed

źródło: fb zamek Wleń/zamek Lenno