W sobotę w Zieleńcu rusza sezon narciarski

0
1020

4 grudnia w ośrodku Zieleniec Sport Arena zainaugurowany zostanie nowy sezon narciarski. Bardzo obiecujący początek zimy w górach umożliwił bardzo dobre przygotowanie stoków. W sobotę, punktualnie o 9:00 otwarta zostanie większość kolei i wyciągów wraz z całą narciarską infrastrukturą. W całym ośrodku, podobnie jak miało to miejsce w minionym sezonie, obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią Covid-19.

Każdy kolejny sezon narciarski jest na Dolnym Śląsku wypatrywany z niecierpliwością. Jednak w tym roku oczekiwania pasjonatów sportów zimowych są zdecydowanie większe wynika to przede wszystkim z przedwcześnie zakończonego sezonu w marcu. Zawód narciarzy był tym większy, że tuż po zamknięciu stoków w wyniku pandemicznych obostrzeń, w góry nadciągnęła ostatnia, ale niezwykle piękna i obfita w opady śniegu odsłona zimy. Dość powiedzieć, że spokojnie można było jeździć w Zieleńcu nawet na początku kwietnia.

Dziś jednak nikt już stara się tego nie rozpamiętywać. Liczy się nowy sezon, sporo jak na ten moment śniegu, utrzymująca się poniżej zera temperatura i przede wszystkim bardzo dobrze przygotowane stoki narciarskie.

„Choć nigdy w Zieleńcu na warunki, jakie stwarza nam aura, nie narzekamy, w tym roku wszystko przebiega zaskakująco pozytywnie” – mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckich stacji.

„Całkiem pokaźne mrozy, jakie notujemy pod Orlicą od kilku dni, pozwoliły na uruchomienie armatek i rozpoczęcie naśnieżania. Ale ostatnio Zieleniec nawiedziły też dość silne opady śniegu, dzięki czemu udało nam się przygotować trasy i z optymizmem spoglądać w nadchodzące dni. Decyzja mogła być więc tylko jedna – 4 grudnia stratujemy” – dodaje Grzegorz Głód.

Co niecierpliwsi mogę jednak do Zieleńca przyjechać już w piątek, 3 grudnia, kiedy to w godzinach od 9:00 do 16:00 czynna będzie kolej 4 oso ośrodka Diament oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

W samą sobotę ruszą prawie wszystkie koleje oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych, których w sumie jest w Zieleńcu aż 31. Swoją pracę rozpoczną punktualnie o godzinie 9:00, a zakończą ją nocnymi jazdami o 21:00. Podobnie rzecz wyglądać będzie w niedzielę. Dokładny rozkłady jazdy na najbliższy weekend oraz kolejne dni zostanie ogłoszony w drugiej połowie tygodnia.

Również w sobotę rozpoczną pod Orlicą pracę wszystkie funkcjonujące tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Prężnie działają już tutejsze hotele, pensjonaty i kwatery, w weekend ruszy także większość punktów gastronomicznych.

Cały czas można kupić też karnet online (do czego jeszcze przed przyjazdem do Zieleńca gorąco zachęcają przedstawiciele stacji), który umożliwia korzystanie ze wszystkich 31 kolei i wyciągów.

Uwaga: ze względu na związaną z pandemią Covid-19 oraz znajdującą się w kulminacyjnym momencie IV falą, w całym ośrodku obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny. Wszelkie procedury opisane zostały szczegółowo na stronie internetowej ośrodka, a także na znajdujących się w pobliżu kolei, wyciągów i tras tablicach informacyjnych. Wszystkie osoby przebywające w Zieleńcu są zobowiązane do ich przestrzegania.

Zieleniec Sport Arena