W drodze do finału czas na Bike Maraton Świeradów – Zdrój

0
681

Wciąż trudno jeszcze ochłonąć po emocjach ostatniego weekendu i na pewno długo jeszcze będziemy wracać do tego co działo się w Jeleniej Górze. Jednak rozpędzony sezon gna dalej, a kolejne punkty w generalce Bike Maratonu czekają na zdobycie.

Już prawie finał – przed nami jeszcze dwie edycje i wszystko wskazuje na to, że w tym roku żadna siła nie przeszkodzi nam w dojechaniu do mety. Ścigamy się teraz co tydzień, więc finisz jest naprawdę mocny. Na pierwszy ogień idzie Świeradów – Zdrój z trasą wprost stworzoną do jesiennego ścigania, a potem przyjdzie czas na finał w Sobótce.

Baza Bike Maratonu w Górach Izerskich to dolna stacja kolei gondolowej SKI & SUN przy ulicy Źródlanej. Biuro zawodów pracuje w piątek od 17:00 do 20:00, a w sobotę od 8:00. Start dystansu GIGA o 10:00, MEGA/ CLASSIC od 11:00, FUN o 11:35. GIGA ma w Świeradowie 77 km i 2200 m przewyższeń, MEGA 49/1400, CLASSIC 33/100, a FUN 18/650.

MEGA i GIGA zafundują zawodnikom solidną wycieczkę w Góry Izerskie – najpierw Polana Izerska i Jagnięcy Jar, a potem Orle, Samolot i Kopalnia Stanisław, więc jeśli ktoś najbliższą sobotę spędzi w Jakuszycach, będzie miał okazję znaleźć się w centrum wydarzeń. Wracamy przez Rozdroże Izerskie w kierunku Świeradowa, potem MEGA prosto do mety, a GIGA wjeżdża na drugą rundę. Końcówka – tradycyjnie – drogą trawersującą nartostradę. Rozjazd między dystansem CLASSIC i MEGA znajduje się na 15. kilometrze. GIGA i MEGA rozstają się po 47 kilometrach, a limit czasu, po którym zamykamy wjazd na drugie okrążenie wynosi 3h 30 min.

Bike Maraton 2021 jest już na ostatniej prostej. To był sezon pełen spektakularnych wydarzeń, ale również pełen niepewności, bo cały czas mamy przecież stan epidemii i pamiętamy zeszłoroczną karuzelę odwoływania i przekładania wyścigów. Odprysk tej sytuacji delikatnie naruszył nasze plany wiosną, ale teraz wszystko już zmierza we właściwą stronę, czyli do kolejnego wielkiego finału. Najpierw jednak wspólnie cieszyć się będziemy Bike Maratonem w Świeradowie – Zdroju, gdzie widzimy się w najbliższą sobotę.

A w niedzielę zapraszamy jeszcze na bieg alpejski Świeradów Run – przedostatnią edycję cyklu Puchar Sudetów Super Bieg.