UCI Marathon Series w Polsce. Bike Maraton Jelenia Góra

0
921

Tylko kilka imprez kolarskich na świecie zalicza się do tegorocznej klasyfikacji UCI Marathon Series czyli odpowiednika Pucharu Świata w maratonach MTB. W tej stawce znajduje się jeleniogórska edycja cyklu Bike Maraton, która odbędzie się w najbliższą niedzielę – 26 września.

Rywalizacja w walce o punkty do rankingu UCI toczyć się będzie na głównym, najdłuższym dystansie (GIGA), który w Jeleniej Górze wynosi 88 km, a przewyższenie na tej trasie przekracza 2500 m. Oprócz tego będziemy mieć też tradycyjne ściganie w klasyfikacji PRO BM (również na dystansie GIGA) i jazdę na pozostałych dystansach – MEGA (58 km), CLASSIC (35 km) i FUN (20 km).

Bazą zawodów będzie Park Paulinum w Jeleniej Górze. Dzień wcześniej odbędzie się tam wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Race, a w piątkowe popołudnie przeprowadzone zostaną tam Mistrzostwa Polski XCC PZKol. To wszystko w trakcie jednego, długiego Kolarskiego Weekendu!

  • Start dystansu GIGA i UCI Marathon Series o godz. 10:00.
  • MEGA i CLASSIC startują w sektorach od godziny 11:00
  • FUN wyjeżdża na trasę o 11:35.

Rejestracja zawodników do startu w UCI Marathon Series (tylko z licencjami UCI) odbywa się przez specjalny, dodatkowy formularz zgłoszeń: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6447W niedzielę nie będzie możliwości zgłoszenia się do wyścigu UCI.

Zapisy do startu w poszczególnych kategoriach Bike Maratonu odbywają się tak jak dotychczas i można zgłosić się do udziału w zawodach, korzystając np. z tego linku: https://bikemaraton.com.pl/rejestracja/

Po ubiegłorocznej przeprowadzce pod Chojnik i starcie z Sobieszowa, Bike Maraton wraca w Rudawy Janowickie, które już w tym roku były penetrowane przez zawodników cyklu podczas startu w Kowarach. Pojedziemy więc najpierw w stronę Łomnicy, a potem Karpnik i na dobre zanurkujemy w Rudawy. Będzie słynna Łopata, będzie trawers Skalnika i malownicze turnie Wzgórz Łomnickich, przyklejonych od południa do przedmieść Jeleniej Góry, które nagle zmienią się w aleje Parku Paulinum.

Do końca tegorocznych zmagań w ramach Bike Maratonu pozostały nam jeszcze trzy edycje – Jelenia Góra, Świeradów – Zdrój i finał w Sobótce.

Więcej na https://bikemaraton.com.pl