Sytuacja kopciuchowa

0
872

Niemal 120 rodzin, które zdecydowały się zmienić źródło ciepła w swoim mieszkaniu otrzymały już, bądź otrzymają w okresie najbliższych kilku dni zadeklarowane umowami dofinansowanie.To łączna kwota prawie 500 tys. zł.

Oznacza to finał kolejnego etapu działalności przy zagwarantowaniu czystości powietrza, co szczególnie w okresach inwersji przez długie lata było odczuwalną uciążliwością.

Zakończenie kolejnego etapu oznacza tylko tyle, że miasto przystępuje do następnego. Wprawdzie czystość powietrza w Jeleniej Górze, szczególnie w Cieplicach, jeszcze niżej położonych zależy nie tylko od mieszkańców Jeleniej Góry, ale też od mieszkańców położonych wyżej, sąsiadujących gmin.

“Niemniej skupiamy się na tym, żeby zrobić u siebie wszystko to, co od nas zależy. Mam nadzieję, że będzie to stanowiło też silną motywację dla innych”– mówię Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

“Kolejny etap termomodernizacji obejmie także wspólnoty mieszkaniowe. Zależy nam na tym, by przynajmniej ponad 50% lokatorów wspólnoty przystąpiło do takich programów, wtedy mamy szanse uzyskania korzystnego dofinansowania takich prac”- dodaje.