Strażacy przystąpili do ćwiczeń w terenie

0
587

Po otwarciu międzynarodowych manewrów pod kryptonimem “trzydziestka” i części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia w terenie.

Zespoły ratownicze złożone z 3 do 5 ratowników udzielają kwalifikowaną pierwszą pomoc poszkodowanym w różnych miejscach na terenie Powiatu Karkonoskiego oraz Miasta Jelenia Góra.

Odpowiednią charakteryzację pozorantom zapewniają uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół Przyrodniczno- Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze.Działania ratownicze wykonywane są „pod okiem” doświadczonych instruktorów (najczęściej ratowników medycznych z bogatym doświadczeniem zdobytym podczas dyżurów w jeleniogórskim Pogotowiu Ratunkowym).

Instruktorzy korygują nieprawidłowe czynności, demonstrują różne sposoby na wykonanie danej czynności, omawiają zastosowanie różnych technik ratowniczych w konkretnym przypadku, oraz pokazują jak dobrać i przygotować sprzęt.

W trzecim dniu manewrów (piątek 24.09.2021r.) zaplanowano 2 zadania w godzinach 9.00-14.00. Na zakończenie przewidziano także godzinne omówienie zadań oraz podsumowanie manewrów.