Prawie 50 kierowców przekroczyło prędkość w trakcie akcji policyjnej

0
408

59 skontrolowanych pojazdów, 49 przypadków przekroczeń prędkości, 1 kierujący, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące to efekt prowadzonej 23 września 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. 

Działania te skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości i alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów. Ważnym punktem do sprawdzenia były także pasy bezpieczeństwa podczas jazdy.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 49 przypadków przekroczeń prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1 kierowcę, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Ogólnie skontrolowali 59 pojazdów.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska