Spotkanie z seniorami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej MOPS w Jeleniej Góra

0
468

Jeleniogórska policjantka w ramach realizacji działań prewencyjnych „Wzorowy senior” spotkała się 23 lutego br. z podopiecznymi Dziennego Dom Pomocy Społecznej MOPS w Jeleniej Górze. Głównym tematem rozmów było
bezpieczeństwo osób starszych, w szczególności zwrócenie uwagi na działania oszustów podszywających się pod policjantów lub osoby najbliższe. Ponadto na koniec policjantka rozdała uczestnikom spotkania materiały prewencyjne.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła mł. asp. Beata Sosulska-Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze. Działania te realizowane były w oparciu głównie o program prewencyjny „Wzorowy Senior”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj. kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań. Szczególną uwagę policjantka zwróciła na oszustwa dokonywane metodą na „policjanta”, „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, oszustwa na „blika” . Omówiła w jaki sposób działają
przestępcy oraz w jaki sposób reagować w przypadku takiego zdarzenia. Podczas spotkania policjantka poruszyła również tematy dotyczące przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoimi doświadczeniami. Podczas spotkania policjantka poruszyła również temat bezpieczeństwa na drodze, przypominała o noszeniu odblasków, które mogą uratować życie czy zdrowie, ale przede wszystkim dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji.

Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali materiały prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa.

podinsp. Edyta Bagrowska