Za rozbój i kradzież z włamaniem odpowie przed sądem

0
920

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój oraz o kradzież z włamaniem.

10 lutego br. około godziny 9.00 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z jeleniogórskich mieszkań doszło do rozboju. Funkcjonariusze ustalili, że do mieszkania pokrzywdzonego bez jego zgodny wszedł znajomy, wszczął awanturę, pobił go, a następnie okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy oraz srebrny łańcuszek, który zerwał z szyi pokrzywdzonego. W trakcie szarpaniny pokrzywdzonemu udało się odzyskać telefon. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł z mieszkania.

Funkcjonariusze po uzyskaniu rysopisu napastnika ruszyli na jego poszukiwanie. Zauważyli go kilka ulic dalej. Został on zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 27-latek wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł mu klucze od mieszkania i 9 lutego br. ukradł z niego telefon komórkowy.

Teraz jeleniogórzanin za rozbój i kradzież z włamaniem odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

podinsp. Edyta Bagrowska