Niespodzianka na koniec roku

0
489

Pod koniec 2021 roku zainstalowaliśmy tez kolejne tablice przystankowe wyświetlające rzeczywiste czasy przyjazdu autobusów na przystanki – mówi Michał Palewicz, główny ekonomista MZK.- Nowe tablice zostały zainstalowane obok naszej zajezdni – przy ul. Wolności – w kierunku centrum oraz na przystanku niedaleko sklepu Jubilat, również w kierunku centrum“.

Ostatnia z nowych tablic zastąpiła wyeksploatowaną tablicę przy sklepie Rondo na Zabobrzu. W tej chwili częściowo jest ona przysłonięta przez znak drogowy, lecz MZK wystąpiło już o jego przesunięcie.

Nowe tablice są identyczne jak te, które na początku 2021r. zamontowano na odnowionej części Alei Wojska Polskiego. Są pięciowierszowe i podświetlają je wielokolorowe diody.

MZK zawiesiło dotychczas w mieście 21 tablic informacyjnych. W roku 2022 planuje kupno i montaż kolejnych. Mają zastąpić tablice starego typu wykonane w technologii LCD, których czytelność jest znacznie słabsza od nowych – ledowych.

Przypominamy także, że na przystankach, przy których nie ma zainstalowanych tablic, każdy pasażer może zeskanować znajdującą się tam naklejkę z QR-codem. Wyświetli wówczas wirtualną tablicę na ekranie telefonu.