Już niebawem II edycja Forum G2

0
999

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 7-10 października, na Stadionie Wrocław odbędzie się II edycja Forum G2. Wydarzenie opiera się na czterech grupach tematycznych: gospodarce, geopolityce, biznesie i innowacjach. Wiele dyskusji dotyczyć będzie obecnej, wyjątkowej sytuacji świata po pandemii koronawirusa. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest “Nowe rozdanie. Świat po kryzysie”.

“Obok Forum Ekonomicznego w Karpaczu będzie to kolejne wydarzenie, w którym chcemy uczestniczyć jako współorganizator. W ostatnich latach konsekwentnie budujemy naszą pozycję regionu nowoczesnego, innowacyjnego i otwartego. Takie wydarzenia są doskonałą okazją wykorzystanianaszego potencjału, dają szansę na wymianę myśli i doświadczeń, a także stanowią centrum podejmowania decyzji o przyszłości Europy” – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wśród tematów, które będą poruszone podczas Forum znalazły się te związane między innymi z transformacją gospodarczą i energetyczną, paliwami alternatywnymi, budżetem odbudowy UE, wyzwaniami polskiej polityki zagranicznej w stosunkach z krajami zachodu i wschodu Europy a także USA i Azją. Z kolei osoby zainteresowane innowacyjnym biznesem będą mogły posłuchać debaty na temat kompetencji i zawodów przyszłości, szans polskich firm w kosmosie czy źródeł pozyskiwania środków na prowadzenie i rozwój swoich firm.

“Forum G2, które odbędzie się we Wrocławiu będzie wydarzeniem, w którym spotkają się najważniejsi przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki. Będzie to ważna płaszczyzna do wymiany poglądów w dyskusji pod hasłem przewodnim “Nowe rozdanie. Świat po kryzysie”.  Wprowadzi nas to w tematy związane z wyzwaniami Polski w zmieniającej się rzeczywistości “– mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Tematyka G2 jest skierowana m.in. do właścicieli i pracowników ogólnie pojętego biznesu. Małe i średnie przedsiębiorstwa napędzające gospodarkę są zależne w sposób pośredni także od wydarzeń geopolitycznych. Ważne jest, aby miały tego świadomość, potrafiły przewidzieć trendy, oszacować szanse i zagrożenia dla swojego biznesu.

“Naszą główną misją jest wplecenie tematyki geopolityki do szerokiej dyskusji. Jest to ważny obszar, który wdziera się w nasze życie codzienne i chcemy, aby przedsiębiorcy i samorządowcy mieli umiejętność analizowania i interpretowania aktualnych wydarzeń na arenie międzynarodowej “–tłumaczy Paweł Leśniewski, Prezes Instytutu Strategii Geopolitycznych i Gospodarczych.

Wśród zaproszonych gości, obok przedstawicieli rządu, znajdą się także przedstawiciele najważniejszych instytucji krajowych (m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), przedstawiciele izb gospodarczych oraz reprezentanci głównych firm z regionu jak na przykład KGHM, Selena czy Wihrlpool.

“Mamy świadomość trudnej, postpandemicznej sytuacji w biznesie. Dlatego oprócz tematów gospodarczych i geopolitycznych porozmawiamy także o biznesie i innowacjach. Będziemy dyskutować między innymi o nowym budżecie europejskim, zielonej transformacji, cyfryzacji firm czy o tym skąd czerpać kapitał na rozwój naszego biznesu” – informuje Marcin Piech, Dyrektor Programowy Forum G2.

Forum G2 – kongres gospodarczo geopolityczny odbędzie się pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Miasta Wrocław Jacka Sutryka.