Nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu.

0
662

Nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu. Okazało się, że sprawca zdarzenia miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami grozić może kierowcy, który w stanie nietrzeźwości spowodował zdarzenie drogowe. Przeprowadzone badanie wykazało 3 promile alkoholu  w jego organizmie. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierowcy i doprowadził do kolizji. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

31 października 2020 roku, około godziny 17.00 policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na zdarzenie drogowe, do którego doszło w Jeleniej Górze na ul. Kilińskiego. 

Jak ustalili funkcjonariusze, 37-letni kierujący pojazdem marki Mercedes włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Honda i w niego uderzył.  Sprawcą kolizji okazał się 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 3 promile. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 

Teraz 37-latkowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinsp. Edyta Bagrowska