Motylowy Chłopiec

0
1061

Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu organizuje i zaprasza na wernisaż wystawy Patrycji Augustyn. “Motylowy chłopiec” to malarski opis syna malarki – Tristana. To dzięki niemu artystka rozpoczęła swoją przygodę z malarstwem. Wydarzenie odbywa się już dziś ( 26 listopada br. ) o godzinie 16.00. Wystawę będzie można podziwiać do 9 stycznia 2022 roku.

Malarstwo Patrycji Augustyn poświęcone jest 11 letniemu synowi – Tristanowi, dziecku autystycznemu. Patrycja zainteresowała się malarstwem, które miało pomóc chłopcu. Ta terapia sztuką stała się najpierw ich wspólna zabawą, a potem pasją mamy.  Patrycję dziwiło, jak jej syn inaczej postrzega rzeczy, które ona widziała.

„Malowaliśmy zebrę. Ja nadałam kształt, syn zrobił barwy.. To nie były typowe kolory zebry, zupełnie inne. Pomyślałam, czy w malarstwie wszystko musi być dokładne, przewidywalne, równe, proporcjonalne”- mówi autorka wystawy.

Przewodnim motywem jest portret syna, którego nazwała „ motylowym chłopcem”. Powstała cała seria obrazów, kolorowych, świeżych, intuicyjnych. Autorka maluje amatorsko, ale potrafi wykreować barwny świat, który przenosi nas w krainę baśni i fantazji. Na błękitnych tłach unoszą się zwierzęta, kwiaty, motyle, elfy. Malując swoje prace autorka przenosi się w inny świat, w którym czuje się dobrze. Natomiast odbiorcy jej sztuki, mogą uśmiechnąć się, poczuć spokój i może melancholię.