Malował farbą elewacje budynków w Jeleniej Górze.

0
943

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię uszkodzeń mienia. Przestępstw tych dopuścił się od lipca do września 2020 roku w Jeleniej Górze. Policjanci ustalili, że pozostawił graffiti na około 40 elewacjach, czym straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Malował na budynkach swój pseudonim artystyczny, gdyż chciał zrobić karierę muzyczną i być rozpoznawalny.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię uszkodzeń mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, 30–latek podejrzany jest o serię uszkodzeń mienia, których dopuścił się od 15 lipca do 17 września 2020 roku w Jeleniej Górze. Mężczyzna malował farbą elewacje różnych budynków działając w ten sposób na szkodę osób prywatnych, jak i firm. Policjanci ustalili, że jeleniogórzanin w ten sposób zniszczył elewacje co najmniej 40 budynków. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Malował na elewacjach swój pseudonim artystyczny, gdyż chciał zrobić karierę muzyczną i być rozpoznawalny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za uszkodzenia mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska