Karpacz rozbłysnął na święta

0
1254

Jak co roku w okresie zimowym Karpacz rozświetliły setki dekoracji latarniowych oraz wyjątkowe dekoracje przestrzenne umiejscowione na skwerach i w parkach. Łącznie to ponad 400 tysięcy energooszczędnych ledowych punktów świetlnych, w których dominuje złota kolorystyka oraz połączenie ciepłego i zimnego światła.

Głównymi elementami iluminacji są tradycyjna 10-metrowa choinka , do złudzenia przypominająca żywy świerk, która wzorem lat ubiegłych stanęła na Skwerze Zdobywców przed Urzędem Miejskim oraz świetlny napis “KARPACZ”, który tym razem znajdziecie w Parku przy Lipie Sądowej. Zmiana lokalizacji napisu na łatwiej dostępną jest ukłonem w kierunku turystów i mieszkańców kurortu, którzy chętnie robią sobie przy nim pamiątkowe fotografie. Napis z charakterystyczną literą „A” nawiązującą do logo miasta liczy ponad 13 metrów, a wypełnia go blisko 10 tys. świateł.

Przechadzając się po zmroku po Karpaczu, warto zajrzeć do parku przy Zaporze na Łomnicy gdzie pojawiły się dwie 4-metrowe świetlne bramy w kształcie gwiazd. Stąd spacerem można zejść do parku przy ulicy Mickiewicza, gdzie czeka bajkowa karuzela z saniami.

Jak przystało na górski kurort, pojawiły się też górskie zwierzęta: wilk, jeleń i niedźwiedź, które w tym roku stanęły obok Odsłonięcia Hornfelsów przy ul. Obrońców Pokoju. Na wszystkich grzecznych czeka też prezent w parku przy ul. Nadrzecznej.

źródło: Miasto Karpacz