KGHM Rodzinna 12, czyli świetne otwarcie!

0
837

Kapitalne otwarcie 46 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego! Sto dzieci na nowej trasie Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawy Zuchów oraz ponad pół tysiąca uczestników KGHM Rodzinnej 12. Zwycięzcy indywidualni: Piotr Skowron i Klara Moravcova. Najszybsza rodzina: Broj Team Źlinice, najstarsza rodzina: Family Team Kępa Sport.

Bieg Dobrej Drużyny PZU – Wyprawa Zuchów po raz pierwszy startował z Polany Maliszewskiego, czyli z areny startowej biegów głównych. Widok setki pełnych werwy uczniów podstawówek na wielkiej, śnieżnej polanie był imponujący. Czekał ich podbieg przez miejsce zwane umownie kanionem na ostatnią prostą pomiędzy torami a parkingiem. Tam – na końcu trasy liczącej prawie kilometr – czekały dziesiątki fanów, czyli rodziców i innych obserwatorów.

Kilka chwil później na 12-kilometrową trasę ruszył kolorowy peleton rodzin – uczestników KGHM Rodzinnej 12. Na wymagającej trasie, której częścią był podbieg trasami Herberta i Samolot, najlepsi okazali się znakomity trener, który wciąż bywa szybkim zawodnikiem, Piotr Skowron, oraz utytułowana biegaczka czeska klasy europejskiej Klara Moravcova, którą zdołało wyprzedzić zaledwie pięciu panów. Klara przyjechała do Jakuszyc ze swoimi zawodniczkami ze Ski Klubu Jablonec. W efekcie w pierwszej dziesiątce klasyfikacji pań było aż 9 Czeszek. Jedyną,
która przerwała ten czeski pociąg, była jedna z najlepszych polskich amatorek Magdalena Andrzejewska. Jej trzecie miejsce w tak silnej konkurencji to naprawdę wielkie osiągnięcie.

Family Team Kępa Sport pokonał o 53 lata niesamowitych Haniszewskich w rywalizacji o miano najstarszej rodziny. Najszybszą okazał się Broj Team Źlinice.

Po raz kolejny w Biegu Piastów wziął udział Walter Judka, który jako jedyny nie opuścił ani jednej edycji naszych zawodów. Walter dziś ma 79 urodziny! Z tej okazji jego wnuczka – 12-letnia Ola, pokazała mu, jakie zrobiła postępy. Biegli razem, ale na trasie Herberta pokazała dziadkowi plecy. Starał się ją dogonić, ale nie był w stanie.

Wiele działo się także wokół tras – rozrywkę zapewnili partnerzy Biegu Piastów, którzy zorganizowali swoje stoiska, na których można było odpocząć, napić się czegoś ciepłego oraz coś zjeść. Organizator 46 Biegu Piastów – Stowarzyszenie Bieg Piastów, zaprasza na kolejne dni rywalizacji i zabawy.

46 Bieg Piastów – KGHM Rodzinna 12- WYNIKI

Mężczyźni

 1. Piotr Skowron 35:28
 2. Ireneusz Rabski 35:31
 3. Sergiusz Wieczorkiewicz 35:34

Kobiety

 1. Klara Moravcova 36:25
 2. Lucie Tymova 39:57
 3. Magdalena Andrzejewska 40:30

Najszybsze rodziny:

 1. Broj Team Źlinice (Marcel, Adrian, Kornel)
 2. Miciaki (Krzysztof, Miłosz,, Szymon)
 3. Kołodziejczyk Team (Marek i Mirosław Kołodzieczykowie oraz Oliwier Wróbel)

Najstarsze rodziny:

 1. Family Team Kępa Sport 701 lat
 2. Haniszewscy 647 lat
 3. Czysty + 535 lat.

Sklasyfikowano 60 rodzin. Bieg ukończyło 512 osób, w tym 216 kobiet.

BIEG PIASTÓW