Jeleniogórscy policjanci uratowali mężczyznę, który zamierzał popełnić samobójstwo

0
1073

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 39- letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Desperat zamierzał skoczyć z mostu na nieczynne torowisko.

11 października 2021 roku, około godziny 21.30 policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach pojechali na zgłoszenie, według którego mężczyzna zagroził popełnieniem samobójstwa skacząc z mostu.

Na miejsce udali się również strażacy. Funkcjonariusze na moście nad nieczynnym torowiskiem w Kowarach zauważyli mężczyznę, siedzącego na barierce ochronnej mostu, których na ich widok zagroził, że z niego skoczy, jeżeli oni się do niego zbliżą.

Policjanci rozpoczęli rozmowę z desperatem, w wyniku której udało się im nakłonić go do zejścia z mostu. Na szczęście zdążyli z pomocą na czas. Desperatem okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna przyznał się, że zamierzał odebrać sobie życie. Twierdził, że ma problemy. Okazało się, że 39-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile.

Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

podinsp. Edyta Bagrowska