Interferie Run czyli finał cyklu Super Bieg

0
1051

Kończymy powoli kolejny biegowy sezon, a przed nami jeszcze między innymi finałowy bieg cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, czyli Interferie Run.Już w ten weekend- 16 października br. Do tej pory finały cyklu odbywały się w Świeradowie – Zdroju po zakończeniu biegu alpejskiego Świeradów Run, a teraz czas na Szklarską Porębę!

Ci którzy startowali w górskim półmaratonie Interferie Run w latach poprzednich, na pewno pamiętają, że trasa wiodła w odwrotnym kierunku i bieg kończył się w Świeradowie – Zdroju. Teraz pobiegniemy z izerskiego uzdrowiska w stronę Karkonoszy i właśnie w Szklarskiej, przy hotelu „Bornit”, skończymy.

Zmienia się również trasa biegu na 10 km, która kiedyś prowadziła z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa. Teraz mamy jedną pętlę ze startem i metą w Szklarskiej Porębie. Jedno też się na pewno nie zmienia – trasa półmaratonu łączy dwa hotele sieci Interferie – Aqua Sport Hotel „Malachit” i Sport Hotel „Bornit” – z tym, że biegniemy w drugą stronę.

Na start do Świeradowa – Zdroju zawodnicy pojadą specjalnie podstawionymi autobusami. Pierwszy z nich wyruszy na start o 10:00.

Biuro zawodów w „Bornicie” będzie działać już w piątek od godziny 17:00 do 20:00. W dniu biegu zaczynamy o 8:00.

Do udziału w biegu można się zgłosić, korzystając z zapisów elektronicznych – https://online.datasport.pl/zapisy/sb2021/index.php Będzie się można też zgłosić i zapisać tuż przed zawodami, na miejscu.

Będziemy więc mieli w Szklarskiej Porębie zakończenie sezonu i koniec cyklu czyli dekorację w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Sudetów. Poza tym, na najbliższym biegu jest również klasyfikacja dodatkowa – Mistrzostwa Polski Górników i Hutników pod patronatem spółki KGHM Polska Miedź.

  • Dekoracje zwycięzców półmaratonu i dychy zaplanowane są na godz. 14:00.
  • Generalka ruszy o 15:00.

“Jesień w górach zawsze jest piękna, ale w Górach Izerskich i Karkonoszach najpiękniejsza. Zapraszamy więc do wspólnego biegania i świętowania zakończenia sezonu. Przed nami piękny półmaraton z trasą wiodącą przez Góry Izerskie i kręta, selektywna górska dycha. Kończymy tegoroczny Puchar Sudetów Super Bieg i już szykujemy coś specjalnego na kolejny sezon”– komentują organizatorzy.