Groźny wypadek na krajowej 3 w Wojcieszycach

0
1162

Do groźnego wypadku drogowego doszło 12 stycznia br. około godziny 16.30 w Wojcieszycach na krajowej 3. Pojazd osobowy marki Ford zderzył się czołowo z pojazdem marki Fiat. W wyniku zdarzenia obrażenia powyżej dni 7 odnieśli kierowcy obu pojazdów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-letni kierujący pojazdem marki Ford, w wyniku niezachowania należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Fiatem, kierowanym przez 23-letnią mieszkankę powiatu lubańskiego. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów. Zostali hospitalizowani, odnieśli obrażenia powyżej dni 7.

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinsp. Edyta Bagrowska