Dotarliśmy do finału. Bike Maraton melduje się w Sobótce

0
633

Jedenasta, ostatnia, finałowa edycja Bike Maratonu 2021 już w najbliższą sobotę w Sobótce. Znów, tegoroczny sezon rozpoczął się z opóźnieniem, znów dla kilku edycji trzeba było znaleźć terminy rezerwowe i znów sezon kończy się w szalonym pędzie, ścigając się tydzień po tygodniu. Bike Maraton kolejny raz wygrywa z pandemią, wszystko jest już przygotowane na finał, a chwila odpoczynku i oddechu już niebawem stanie się faktem – i dla zawodników, i dla organizatorów.

Bike Maraton otworzy Kolarski Weekend pod Ślężą, bo nazajutrz, w niedzielę, Sobótka gościć będzie finał drugiego wielkiego wydarzenia – cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Ostatnia edycja tej serii to kultowy wyścig Runda Spadających Liści.

“Oczywiście trwają już przygotowania do sezonu 2022, ale na naszym kolarskim celowniku najważniejszy jest teraz finał w Sobótce. Jak zwykle przy okazji edycji finałowej, pojawią się dodatkowe emocje związane z rywalizacją w
klasyfikacji generalnej, która czasami rozstrzyga się w ostatniej chwili”
– mówi organizator.

Cztery dystanse, od najdłuższego do najkrótszego, dadzą nam jeszcze naprawdę sporo frajdy ze ścigania, a masyw Ślęży kolejny raz udowodni, że godny jest zarówno finału Bike Maratonu, jak i poważnej, konkretnej trasy MTB.

Bazą tegorocznego finału będzie stadion Ślężańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Św. Anny 12. Tam znajdować się będzie Biuro Zawodów (pt. 17:00 – 20:00, sob. od 8:00) i tam znajdować się będą start i meta.

GIGA (72 km, prawie 2400 m w pionie) zafunduje na koniec sezonu naprawdę ostrą jazdę na bardzo technicznej trasie. Pokręcimy się solidnie wokół Wieżycy i Ślęży, wyciskając z tego terenu wszystko co się da. GIGA ściga się na dwóch rundach. MEGA to 50 km i przewyższenie prawie 1600 m, CLASSIC ma 28 km i 850 m w pionie, a FUN to 16 km i 580 m w pionie.

Sobótka będzie też areną zmagań najmłodszych kolarzy, bo zapraszamy również na kolejną odsłonę PKO Ubezpieczenia Junior Race.

  • Start GIGA o 10:00. CLASSIC/MEGA startują w sektorach od 11:00. FUN rusza o 11:35.
  • Początek uroczystej gali finałowej i dekoracji generalki o 19:30.

Więcej na https://bikemaraton.com.pl

Małe przypomnienie z 2019 roku :