Chciał pozbyć się narkotyków i wyrzucił je przez okno

0
451

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Policjanci prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 24-latek najprawdopodobniej posiada w miejscu zamieszkania środki odurzające. Kiedy funkcjonariusze zapukali do jego mieszkania, mężczyzna próbował pozbyć się narkotyków wyrzucając je przez okno. Policjant znajdujący się pod budynkiem zauważył i zabezpieczył wyrzucone środki odurzające. Okazało się, że była to marihuana i metamfetamina, z których łącznie można uzyskać ponad 400 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

podinsp. Edyta Bagrowska