Ogromny sukces jeleniogórskiej uczennicy

0
590

Anna Listkiewicz – uczennica jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych zajęła pierwsze miejsce podczas X Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Otrzymała dzięki temu tytuł „Eksperta Turystyki” oraz płatny staż w Polskiej Organizacji Turystycznej. W ramach nagrody głównej wyjedzie na dwutygodniowy obóz do Włoch.

Dzisiaj (27 kwietnia), na zaproszenie Prezydenta Jerzego Łużniaka laureatka wraz z mamą i przedstawicielami szkoły gościła w jeleniogórskim ratuszu. Była to okazja do złożenia osobistych gratulacji i wręczenia dodatkowych upominków. Jak podkreślił Prezydent – nagroda dla Ani to ogromne wyróżnienia dla Miasta i Szkoły. Słowa uznania należą się tu także całemu gronu pedagogicznemu oraz dyrekcji placówki.

Na spotkaniu obecna była Magdalena Studzienna z biura AS-TUR Centrum Turystyki z Jeleniej Góry, które ufundowało dla laureatki kilkudniową wycieczkę do Londynu. Prezent i podziękowania od Rady Miasta przekazała Elżbieta Wojtyna.

Jubileuszowa Olimpiada Wiedzy o Turystyce zorganizowana została przez Uniwersytet Łódzki w dniach 12-15 kwietnia br. w Łodzi. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Podczas gali laureatów tytuł „Szkoła Finalistów” otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze. Uczniowie szkoły z kierunku turystycznego w 10 edycjach ośmiokrotnie awansowali do etapu centralnego Olimpiady. Pani dyrektor Joannie Marczewskiej pamiątkowy medal wręczył dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego prof. Bogdan Włodarczyk. W trakcie tej samej gali fundator dodatkowej nagrody dla Anny Listkiewicz – jeleniogórskie biuro AS-TUR otrzymało tytuł Przyjaciel Olimpiady.

W trzydniowej Olimpiadzie uczestniczyło 30 finalistów, wyłonionych w eliminacjach okręgowych, spośród kilkuset uczniów techników i liceów z całej Polski. Uczestnicy finału rozwiązywali test z wiedzy o turystyce, prezentowali projekt autorskiego produktu turystycznego, wykazali się umiejętnościami branżowymi oraz znajomością geografii turystycznej świata.

Zwycięstwo Ani w tegorocznej Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce to w historii szkoły największy sukces na szczeblu krajowym. Ania powiększyła grono laureatów Olimpiady pochodzących z ZSE-T w Jeleniej Górze. Zdobywczynią 2 miejsca w kraju w 2021 r. była Aleksandra Mazur.

UMJG

Najchętniej oglądane